Upozornění! Všechny kmentáře, které se netýkají článku budou smazány pokud nebudou pod článkem"Nástěnka


Nikdy nesmíš nic vzdát?

22. března 2012 v 10:34 |  Na co všechno (ne) myslím aneb jak to vidím já
Nikdy nesmíš ni vzdát. Ponaučení z kždého průměrného amerikého filmu. Ale opravdu je to tak? Nic nesmíme vzdát ?Někdy je prostě lepší vzdát. Řekněte kupříklau v vaření. Potřebujete udělat oběd. Napadne vás udělat sushi. Skoušíte ho půl hodiny,hodinu a nejde to. Nemáte to vzdát a pokračovat? Výsledek sushi se vám možná povede ale tolik aby toho bylo na oběd rozhodně ne.Skoušet to můžete ,ale postupně a zkrátka to vzdát. Nebo při studování půjdete studovat něco co vám nejde jen kvůli tomu ,že nesmíte ni vzdát? Ano nesmíme vzdávat věi na kterýh nám záleží jako například narození miminka, dostudování apod. Ponaučení? Někdy je prostě lepší vzdát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Awaran Awaran | Web | 22. března 2012 v 15:12 | Reagovat

Jéé..tvůj blog už znám :D  mno, nevim tu soutěž..nevim, zda-li muj blog má nějakou šanci, není moc v dobrém stavu :// odpověď ke mě na blog :)

2 Janča Janča | Web | 24. března 2012 v 9:37 | Reagovat

Boože, tu je dost co napravovat, holka :D
Tak v první řadě, heslo "nikdy to nevzdávej" nijak nesouvisí se sushi. Je tím myšleno "máš sen, jdi si tvrdě za ním, a nikdy to nevzdávej" nebo "i když tě někdo podrazí, nejde o to, kolikrát skončíš na zemi, jde o to, kolikrát se dokážeš zvednou a s hlavou vztyčenou jít dál". Pokud půjdeš na školu, která ti totálně nepůjde, ale umožní ti dělat to, co dělat chceš (jednoduchý příklad - můj případ - chci dělat psycholožku. Není to lehké povolání, vím to, ale ještě těžší je se k tomu dostat, pokud nemáš známé někde výš. A co udělám, vzdám to a budu radši dělat něco, co mě totálně sere? Kdepak. Půjdu to aspoň zkusit, aspoň se přiblížit tomu, že bych to jednou dělat mohla. Nebo chci vydat knížku, i když mi bude teprve 15, bylo by to úžasný. Nemyslím si, že jsou mé povídky kdo ví jak skvělé, a vím, že je toho PLNO co zlepšovat... vzdám to? NE! Chci vydat knížku, protože mě psaní povídek baví, a já jí vydám... --> TO znamená heslo nevzdávej to.)
V druhé řadě... podívej se na hvězdy showbyznysu. Dnešní hvězdy - nějaká podělaná nána Miley Cyrus, která NEumí zpívat, úsměv má jak kůň a upřímně, postava taky nic moc... pardon, ale tahle na nějakých taškách do školy nebo plakátech nemá co dělat. Ale proč tam je, proč to je tak, jak to je? Jednoduše - chtěla se dostat nahoru, byla na správným místě ve správný čas, a má to. Nevzdala to, i když se jí třeba v životě nedařilo... a i když dle mého názoru totálně nic neumí. Nebo Hitler, co ten. Využil situace, pobláznil davy a tím si splnil svůj sen dobýt Evropu - tedy téměř, téměř - ale co, i když každá válka nedopadla podle jeho představ, šel dál, i když to byl diktátor a tyran. Šel si za tím, co chtěl. A teď je známý po celém světě, sice záporně, ale známý je.
Takže nějaký tvý sushi s tím nemá co dělat :-) Musíš si uvědomit pravý význam, totiž... musíš si uvědomit, že to bylo filozoficky řečeno ;-)

3 Maya Maya | Web | 24. března 2012 v 10:30 | Reagovat

[2]: To ano ,ale já tím chtěla říct,že nevzdávat se není vždy jediné východisko. Nemluvím tu o celoživotních přání. To bych svému článku neodpovídala. Chci vystudovat Hardware a ještě letos napsat knížku.Taky bych chtěla vystudovat zdrávku.Ale pro některé věci zkrátka nemám vlohy jako třeba pro vytrvalost.Ani jí běhat nemůžu ze zdravotních problémů. Ano chtěla bych být sportovkyně,ale nemůžu Tak jsem ten článek myslela

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama