Upozornění! Všechny kmentáře, které se netýkají článku budou smazány pokud nebudou pod článkem"Nástěnka


Pravda zvítězí nad lží ?

15. března 2012 v 19:18 |  Na co všechno (ne) myslím aneb jak to vidím já
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí! Kdo by neznal tento výrok? našeho prezidenta Havla. Ale je to opravdu tak? Láska nad lží monžná ano ,ale pravda nad lž? V americkém filmu možná ano ,ale ve skutečném realním světě? Možná moc otázek ,ale řekněte samy kdo nikdy nezalhal? Kdo nikdy řekl polopravdu nebo uplnou lež? Myslím ,že nikdo takový není. Mě moje lži zatím vždycky prošli ikdyž nikdy nešlo o nic většího ale lež to byla. No tak popravdě kdo nikdy nezalhal ,že neopsal písemku?Nebo ,že si sám podepsal úkol, kdo nikdy nezalhal rodičům o plnění svých úkolů? Pravda vyjde najevo ,ale né vždy. V dněšní době je sice detektor lži ,ale pochybuji ,že toto vlastní moje uřitelka přírodopisu.Lžem nejen z vlastního prospěchu ,ale taky kvůli druhým.Přijde nám jako rána pod pás přiznat hlavně rodině ale i kamarádům pravdu. Všichni hrajeme hru na pravdu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | Web | 24. března 2012 v 9:56 | Reagovat

Pfu, miluju tyhle témata :D
No tak, není lež jako lež. Lež z milosti je povolená řeč, tak říkajíc. Kdybys měla příbuzného upoutaného na lůžku a zbývalo by mu pár dní života, řekla bys mu "příští týden tu už nebudeš" nebo "babi, jsem si jistá, že tu s námi budeš až do Vánoc!"? Vždycky je člověku líp, když slyší pozitivní věci, nemyslíš?
Někdy je lež více než na místě, někdy to prostě jinak nejde. Na druhou stranu, i když některé pravda bolí, vybereš si spíš přítele, který tě furt chválí, nebo si vybereš přítele, který ti řekne do očí tvé chyby?
Myslím, že o pravdě a lži by se dalo diskutovat hodiny hodiny, a snad bychom ani na pravý významy nepřišli. A jak jsem už v reakci na článek spřáteleného blogu psala - myslím, že pravda je zkrátka převlečená lež. Tečka :)

2 Hileriy Hileriy | 24. března 2012 v 10:13 | Reagovat

[1]: :D To máš asi pravdu.

3 Maya Maya | Web | 24. března 2012 v 10:32 | Reagovat

[1]: Pravda je převlečená lež :) to se mi líbí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama