Upozornění! Všechny kmentáře, které se netýkají článku budou smazány pokud nebudou pod článkem"Nástěnka


Prosinec 2012

Zítra..... jsou Vánoce

23. prosince 2012 v 9:05 Něco o mně aneb můj deník
Zítra přijde zase ten dlouho očekávaný den, který je provoněný cukrovým a vanilkou. Den kdy máme stromeček uprostřed místnosti, den kdy by jsme se měli všichni spolu schromáždit u štědrovečerní večeře. Vlastně mi připadají Vánoce rok od roku stejnější a stejněší. Když i vtý televizi dávají pořád ty samé pořady, a dokonce bych řekla ,že ii ve stejný čas. Letos ty vánoce přišli (resp. přijdou) rychle. Já mám ještě listopad. Další důvod proč sena vánoce netěšim je, že s námi nebude taťka. Pro mě jsou Vánoce smutné, ale jaké musí být pro něj, když musí být sám, v bílém sterilním pokoji (v nemocnici). Další co mě na Vánocích štve, že už pomalu nikdo nezná pravé České Vánoce, teda já nejsem něják obzvlášť velká vlastenka, ale štve mě, že každé dítě si představuje Ježíška jako Santa Clause. Taky aby ne, že jo, když v televizi neběží nic jiného než Santa Claus a Jingle Bell.

V podstatě přes Jingle Bell, Santu Clause, perníčky a dárky, všichni zapomněli o čem Vánoce opravdu jsou, o narození Ježíška. Když se Ježíšek narodil ,tak se všichni sjednotili. I my bysme měli být spolu, šťastný.

Svátky Klidu a pokoje? Prosím, Vánoce obnášejí schánění dárků v přeplněných obchodech, napečení cukroví, kýčovitou výzdobu a všechen ten schon. Vlastně obnášejí mnoho,mnoho stresu, ale nic nemůže vyrovnat dětský smích nad nadělenými dárečky.

O Vánocích zdobíme stromeček, což je Německý zvyk, ze začátku se stromeček věšel vzhůru nohama, potom se zdobil malími světýlky, k nám se tento zvyk dostal až 19 století. A změnil se na svítící přezdobený stromeček. Zakladních Vánočních Českých zvyků je mnoho a už málo kdo je dodržuje. Na Vánoce se pouštějí skořápky od ořechu na vodu, za každého jednu a když se potopí, dotyčného lodička bude mít smůlu. Také se leje olovo na věštění budoucnosti, hází střevícem, aby se zjistilo ,jestli se nevdané ženy v domově vdají, rozkrajuje se jablko a určitě existuje víc zapomenutých Vanočních zvyků.

Z mého článku musím působit jako Grinch, ale to ne, já mám Vánoce ráda, jenom se mi nelíbí ta kyčovitost a ta americkost. Vánoce jsou skvělé až ve chvíli kdy se všichni sejdeme u štědrovečerní tabule. Ale ten schon a ta komerčnost, to nemám ráda.

Noční tvorové pod mojí postelí

16. prosince 2012 v 15:58 Na co všechno (ne) myslím aneb jak to vidím já
Ty malé potvůrky ,které se schovávají pod postelí a jakmile pokoj zalehne pod závoj tmy vylézají a dělají vše aby vás vyděsili, kdo nezná? Asi nikdo, neměl nikdy co dočinění s ohavnou potvorou pod jeho postelí ,nebo zlou čarodějnicí za oknem, nebo s malou roztomilou holčičkou jménem Samara? Já například když poslouchám v mých bezesným nocí pisničky, považuji bicí za šramot blížícího se netvora.

Asi vás nepřekvápí když napíšu ,že to všechno není pravdivé, že je to jenom výplod fantazie. Ale nco kdybych napsala opak? Odjakživa chtěli lidé znát všechno kolem, a to co neznali si vymysleli, kdyžnemohli něco ovlvnit mohl za to vyšší moc, v podstatě se tento zvyk dochoval až do dnes, jenom je už málo věcí které lidé nechápají.

Ne, pd postelí opravdu nečíhá žadná příšerka S.R.O. a opravdu jsou tyto představy jenom výplodem fantazie ,ale já si zkrátka myslím, že něco takové (a děkuju bohu,že tenhle článek je anonymní, takže mi nikdo nenavlíkne svěrací kazajku) existuje, něco co vídíme jen koutkem oka, jenom jsme natolik "dospělí" ,že hledáme jakoukoli záminku, která nám ukáže opak. Zkrátka jsme stratili schopnost divit se, schopnost přijmou pravdu.

A proč? Protože se nechceme bát,strach byl odjakživ anáš nepřítel, ikdyž já strach osobně považuji za dobrou vlastnost, jelikož nám ukazuje ,že jsme jenom lidi, může porážet znova a znova náš strach, díky strachu bojujeme a jeme dál, kde bysme byli bez strachu? Pravděpodobně mrtví, nebo unuděný k smrti, ale to je trošičku jiné téma.

Závěrem bych chtěla jenom říct, že pod postelí se neskovává upír ani jiné strašidlo, ale není vyjoučené ,že něco takového neexistuje, ovčem když existuje zlo, musí zakonitě existovat dobro, jinak by byl náš svět zničen (ikdyž 21.12.2012 kdo ví?) a taky bych chtěla doporučit seriál Supernatural. Takže mužete mi dát svěrací kazajku, ale já jsem holt snílek :)

Samota- pro někoho utrpení, pro někoho vysvobození

1. prosince 2012 v 13:46 | Me |  Na co všechno (ne) myslím aneb jak to vidím já
Samota, je špátná, je strašidelná, je příjemná, je dobrá? Jak pro koho. Ve vězení se odvedení na "Samotku" považuje za trest. Ale viděla jsem film (nebo možná náhodný díl seriálu) ,kde vězeň schválně vyvolával rvačky apod. ,protože chtěl a zdůrazňuji chtěl na Samotku. Proto se ptám, je samota špatná? Já trávím většinu času sama s notebookem nebo dobrou knížkou. Dřív když jsem byla sama tak jsem se rozbrečela, trpěla jsem úzkostnout představou ,že když budu sama, stane se něco strašného. Potom jsem nesnášela ticho, vlastně si myslím ,že ticho samo o sobě je zvuk a já jsem na něj značnou dobu měla alergii. Ale teď se všechno změnilo, občas jsem sama v naprostém ticho, jsem sama a líbí se mi to.

Proto se ptám je samota špatná? Každej občas musí být sám, každej chce občas osyřet jenom se svými myšlenkami. Vlastně znám lidi, kteří takřka nevycházejí s pokoje. Samota není špatná, ale nesmí být věčná, kdo by vydržel být celý život sám? Znám lidi (kteří mě naprosto vytáčejí) kteří nevydrží ani půl hodiny sami, nevydrží se svými myšlenky. Viděla jsem film o člověku ,který nevydržel sám se sebou, co to musí být za lidi, když nevydží sami ze sebou, co je to za lidi ,kteří nevydrží být sami se svými myšlenky?

Můj názor? Samota není zlá, není ale ani hodná, je neutrální. Pro mě je jako pro někoho cigareta, navyková a dobrá ve správném poměru. Samota může být smrtící zbraň a zároveň nejlepší lék.