Upozornění! Všechny kmentáře, které se netýkají článku budou smazány pokud nebudou pod článkem"Nástěnka


Listopad 2013

Maya-chan myslí do budoucna

16. listopadu 2013 v 18:27 Něco o mně aneb můj deník
Takže, jakožto budoucí absoulvent ústavu kterému říkáme základní škola (jsem v osmičce) jsem se rozhodla, že na věčně opakovanou otázku mých příbuzných "A na jakou školu chceš jít" začnu odpovídat přesněji než "ještě nevím". Ale má to jeden problém JÁ OPRAVDU JEŠTĚ NEVÍM. Takže celý tento týden přemýšlela o mé budoucí škole a valstně i povolání.

Chtěla bych na školu kde není tolik matiky a fyziky, protože sice mám z nich 1 ale k smrti mě nudí. Takže mě napadlo jít na Jazykovku. Moje nevlastní sestřenice tam chce jít, takže bych tam nebyla sama, ikdyž je o rok starší. Jenže moje matka by mě nejradši viděla na Podbořanským gymlu. Podbořany mají jen jedno "nej" a to největší prdel. Jestli je škola kam bych nechtěla tak je to právě tato.

Jenže moje matka se o mě až přehnaně bojí. Chce mě mít u sebe a chce abych dojížděla. Já bych radši šla do Prahy na intr, ikdyž musím uznat, že se trochu bojím. Možná na školu půjdu s ted už "bývalou" spolužačkou a kamarádkou, ale nevím. Tak trochu se bojím být někde sama.

No a navíc jsem se pořád nerozhodla co vlastně chci dělat. Ale to se změnilo, napadlo mě něco co bych brala všemi deseti. Scénaristika. Šla bych na Famu na obor Scenáristika a Dramaturgie. Bylo by to úžasný, ale bojím se, že by mě nevzaly. Takže tak při vybírání střední školy jsem si vybrala školu vysokou. Kdyby jste někdo věděl o nějáké "scenárestické" střední tak mi napište :D

Dabing jedině originální.

15. listopadu 2013 v 17:30 Na co všechno (ne) myslím aneb jak to vidím já
Takže tohle téma se mě docela týká. Já jsem zastáncem originálního dabingu. Jsem už v takovém stádiu kdy české znění strpím jen u českých filmů. Asi hlavně kvůli hercům. Když slyšim originální hlas jakéhokoli herce, tak potom když slyším jeho roli předabovanou tak hmm nesedí mi to. Nedávno jsem se takle koukala na americký film bohužel jsem nenašla originální znění takže jsem to viděla česky. No a bylo to tak divný, a to v tom hral jenom jeden herec kterého jsem znala. Když se jedná o film kde hraje nějáký z těch oblíbených herců tak dávám přednost anglickému znění bez titulků než českému dabingu.

V naší třídě jsem ale asi jediná. Když si pouštíme film s titulkama, nadávají, že to nestíhají číst. Ale já nevim, já jsem na to prostě zvyklá a nevnímat to. A navíc vás titulky donutí se na film/seriál soustředit, protože musíte číst. Takže vám to dává záminku jenom se koukat. Porotože u českých filmů většinou dělám několik věcí kolem. A i film víc prožijete.

Nedávno jsem četla o duálním vysíláni. Jednalo by se o to, že by se seriály/ filmy daly přehodit do originálního znění bohužel bez titulků. Názory na to byli dost hm záporné. Nechápu proč to někomu vadí? Vysílání by samozdřejmě zůstalo i v českém jazyce, jak je dnes na každé stanice v každý čas. Ale mohlo by se přehodit i do originálního dabingu což bych já, a mě podobní ocenili a možná by se víc vrátili k televizi a přestali tolik stahovat filmy.

O mých oblíbených zpěvácích

6. listopadu 2013 v 14:27 Něco o mně aneb můj deník
Tak v následujícím článku popíšu své oblíbené zpěváky a skupiny. Nebudou seřazeny podle oblíbenosti, protože to bych nedokázala tak snad se bude líbit:

Začnu skupinou
One Republic
Tak možná se vám vybavil koncert v Praze (Lucerně) který se na příští únor chystá.
Ano moc, moc ráda bych byla divák ale jsou v tom dva háčky
vstupenka stojí 1000 korun což je pro mě trochu moc, vzhledem k tomu, že mě čekají výdaje za vánoční dárky.
a potom je Praha trochu z ruky, ikdyž tady z tý prd*ele je z ruky všechno a moji až moc starostlivý rodiče mě nechtějí pustit bez doprovodu dospělýho.
No nic méně skupinu bych přirovnala trochu k Imagine Dragons které budu zmiňovat později.
Písničky jsou pěkné, ale nepatří k mým oblíbeným.
O kapele: Leadrem kapely je zpěvák a skladatel Ryan Tedder. Proslavili se díký písni Apologizekterá zazněla jako první v seriálu Gossip Girl.
Hudební styl: Hm tak je to takový pop-rock
Alba: Pokud vím vydali 2 alba, ale je možné ,že se pletu.
Písničky: Apalogize