Upozornění! Všechny kmentáře, které se netýkají článku budou smazány pokud nebudou pod článkem"Nástěnka


Prosinec 2013

Knižní Challenge 2014

30. prosince 2013 v 12:35 Challenge
Tak našla jsem jednu book challange ale přišla mi taková složitá, takže tady je moje vlastní, kterou se v následnujícím roce budu snažit dodržet a o každé knize jsem samozdřejmě napíšu.

1.) Přečíst tři klasické evrospké knihy

2.) Přečíst 3 české klasické knihy
Marketa Lazrová-Vančura
Povídky z druhé kapsy-K.Čapek

3.) Přečíst 3 knihy od nových autorů
John Green- Hvězdy nám nepřály
Cassandra Clare- Mortal Instrument
Markus Zusak- Zlodějka knih

Body jsou spíš situované na mě, ale samozdřejmě budu ráda když si mou challange "převezmete"

Jinak do roku 2014 přeji krásný začátek, nevím jak vy, ale já už nějáký potřebuju.

Tak rozhodla jsem se k tomu připojit challenge od http://nikkifinn.blogspot.cz
jen trochu pozměněnou.
přečíst 5 různých knih z různých sérií:
Mortal Instrument- Cassandra Clark
Harry Potter- Goblet of fire
Divergent-Aliance
Bouře mečů-Písen ledu a ohně
Mechanický anděl-Pekelné nastrojePřečíst 10 knih z mé knihovničky (koupené před rokem 2014):
Žoldnéři fantasie- soubor povídek
Harry Potter- Goblet of fire
Harry Potter-Fénixův řád
Narnie-Čarodějův synovec
Hladové přání
Bouře mečů
Dívka která sahala po hvězdách
Marketa Lazrová-Vančura

Povídky z druhé kapsy-K.Čapek
Harry Potter- 6.díl

Přečíst 1 knihu v angličtině:
Cantervilské strašidlo


Přečíst knihy začínající na dané písmeno v abecedě:
A- Aliaška (Hledání Aliašky)
B- Book Thief (Zlodějka knih)
C- Cantervilské strašidlo
D-Děti ze stanice ZOO
E-
F-Fénixův řád (Harry Potter)
G- Goblet of fire (Harry Potter)
H- Hvězdy nám nepřály
I-
J-Je to všechno pakárna
K-Kostí (Město z kostí)
L-Lightime (The thief of Lifhtime Percy Jackson)
M- Město ze Skla
N-Nephew of wizard (Čarodějův synovec)
O- Ostrov Zasvěcení
P-Popela (Město z popela)
R-
S- Storm of the swords
T- The Clockword angel (Mechanický anděl)
U-
V-
W-Wir kinder von bahnhof Zoo
Z- Žoldnéři fantasie


Přečíst knihy 4 autorů různých národností:
Česká republika- Žoldnéři fantasie
USA-Mortal Instrument
UK- Harry Potter
Austrálie- Zlodějka knih

Přečíst jednu knihu o příslušném stránkovém rozsahu:
do 200 stran-Je to všechno Pakárna
do 300 stran- Hvězdy nám nepřály
do 400 stran -Žoldnéři Fantasie- sborník povídek
do 500 stran- Harry Potter Goblet of fire
více než 500 stran- Bouře mečů

2nd day of Challange

28. prosince 2013 v 20:22 30 day of writing
Tak sice jsem chtěla Challange psát v kuse, ale něják se to nepodařilo no tak tady je další téma
Postavit se strachu čelem.

Jednou kdysi dávno v zemi za desatero horami v vesnici "Někdebyl" žil pán. Ten pán neměl žadné kamarády, nikdo s ním nemluvil a nikdo se mu nedíval do očí. Ten pán se jmenoval Strach. Chodíval v černém kabátě a s vysokým cylindrem a hlavou vzhůru. Když ho někdo potkal na ulici sklonil pohled.

Všichni se ho báli a nikdo se mu neopovážil odporovat a tak se mu dobře "vládlo". Měl spoustu pěnez a s rostoucím strachem se i zvyšovalo jeho bříško. Vždycky chodíval se svými ochránci panem "Předsudkem" a panem "Nejistotou" když byli všichni spolu nikdo se k nim nepřiblížil ani na 10 metrů.

Ale jednou do "Někdobylu" zabloudila holčika. Neznala žádného občana a neznala ani pana starostu. Šla po ulici a zpívala si,protože věděla ,že za "Někdobylem" bude chaloupka a v chaloupce její babička. Byli tři hodiny a v tuto dobu se obvykle pan Strach se svými ochránci procházel. Ulice byli prázdné, ale holčička si toho nevšímala a šla dál.

Až narazila na starostu. Ulice nebyla široká a tak se přes pana Stracha nedalo pokračovat v chůzi.
"Zdovolením" řekla holčička
"Co to říkáš?" podivil se pan Strach
"Zdovolením prosím" zoopakovala nevině.
"Ty se mě nebojíš?"
"Proč" řekla holčika a podívala se panu Strachovi do očí a tím všechno kouzlo pominulo a pak Strach hubnul a zmenšoval se až se uplně zratil ve svém velkém kabátě.

Tajemství stínu Prolog Začátek konce

27. prosince 2013 v 18:00
Tak možná jste někteří četly můj předešlí pokus. Hlavní myšlenka zůstala stejná,ale rozhodla jsem se příběh poupravit a s tím i text takže začínáme na novo, snad se vám bude líbit a jako vždy nechte komentář :)

Prolog Začátek konce

"Raz,dva" počítám schody. "tři, čtyři,šest,osm,deset" už jenom kousek. "dvanáct, čtrnáct,šestnáct, osmnáct" už jen dva schody "Dvacet!"
Přede mnou jsou dveře. Černé, matné, klika je starší ale ne stará. Vypadají jako úplně normální dveře, ale nejsou. Jak by mohli?
"Jsi v pořádku?" ozve se zamnou. Pomalu se otočím. Stojí tam Owen Pryon, můj spolupracovník po dobu dvou let. "Jo jasně" přikývnu. Ale nejspíš jsem ho o tom nepřesvědčila vždycky má v očích ten výraz. Ten výraz při kterém si připadám jako malá holka, nenávidím ten pohled.
"Boonová, kde je Alice?" křiknu na skupinku lidí za mnou. Skupinku lidí, které velím. Nikdo se neozve, jen pár 2 metrových po zuby ozbrojených agentů, kteří vzdáleně připomínali gorily, poodstoupili aby byla vidět malá blonďatá dívenka s nápadně orlovitým nosem a nepřítomným výrazem. Alice Boone, 20 let, navzdory jejímu vzhledu taky skvělý bojovník.
Alice na mě upřela zrak což bylo její "Co mám dělat" bez otevření pusy. "Půjdete první, za vámi Owen ehm pan Pryon a já. Potom vy tři každý do jednoho rohu, rozuměno?" snažím se znít se znít autoritativně. Proč jen mi to znít jako pokus malé holčičky ochočit medvědy?

Vánoce, nálada a pohádky

24. prosince 2013 v 11:09 Na co všechno (ne) myslím aneb jak to vidím já
Tak už je to opět zde. Den plný cukroví, jehličí dárků a čokolády (já jí sice nemůžu aloe už jsem sežrala tři postavičky, tak to na mě nepovězte.) Letos mi vánoce přijdou ale takové nečekané, asi tím, že nejsou bílé ale hnědé, ikdyž to není poprvé.

K vánocům neodmysltelně patří pohádky, my se třeba na pohádky moc nekoukáme ale o vánocích se všichni schromáždíme před Popelku. Jen my přijde ,že nové pohádky jsou jen horší a horší. Moc nových dobrých nevzniklo, jediná co se mi líbila byla "Zakletá banbitka" a to hlavně kvůli mé náklonosti k Tomášovi.

Ale to nejduležitější na vánocích je ta večeře a ano ty dárky. Pamatuju si ,když jsem byla malá tak jsem všem tvrdila jak se netešim na dárky, ale stejně je to, to nejdulěžitější. Nevím jak vy, ale mě dárky moc kupovat nebaví, vždycky se bojím, že se jim to nebude líbit apod., ale tu chvíli kdy dárek rozbalí, ta je skoro až magická.

A co vy? Co si přejete najít pod stromečkem? Hm připomíná mi to "All I want to christmas is you" je to tak?:D Já bych to teda brala, ale představa jak my ten "dotyčný" leží pod stromečkem v balicím papíru a s mašličkou je ehm úsměvná.
Mimo toho bych si přála a skoro vím ,že dostanu nový mobil. Samsung galaxy Trend (né nebyla jsem ho kupovat)

Samozdřejmě nám na stoje nechybí aní cukroví, většina je ale od babiček. My jsme sice taky pekli, ale místo hladké mouky jsme přidali polohrubou takže jsme nakonec snědli jen těsto, ale bylo dobré :D.

No a nakonec také koledy, já je teda moc nemusím připadají mi takové no nic moc. Víc se mi líbí vánoční skladby hlavně teda anglické např. Holly night nebo Noel. Pak taky klasika All I want to christmas is you, z českých mám nejradši Purpuru a Chtíc aby spal.

Vložený trvalý odkaz obrázku

Opičí tlapka- recenze knihy

15. prosince 2013 v 19:15 Můj literární deníček
Žánr: Hororové povídky

Autoři: Wiliam Wymar Jacoba
Rog Philips
John Connel
William Wilkey Collins
RoseMary Timperleyová
Amalie Eswarsová
Francis M. Crawford
Luigi Capuna
Bram Stoker
A dva neznámí autoři

Kniha byla sborníkem ne příliš strašidelných povídek, nicméně byli čtivé, ikdyž většina na jedno staré ohrané téma Duchové. Začátek nebo konec většinou zněl podobně jako: "Nevím co se stalo a nevím jestli to chci vědět". Nebo "Stalo se něco nadpřirozeného" Některé povídky byli jen zastaralé klišé, ikdyž se tam objevila pár titulů, které mě bavily. Jako například hned první Opičí tlapka, která popisovala smutný osud rodiny, kteří přes indiáncí talisman získali 20 000liber, ale za cenu života jejich syna.

O tom, co se stalo

11. prosince 2013 v 9:01 Něco o mně aneb můj deník
Tak sice, jsem nechtěla nějákou dobu psát, ale tak něják jsem se nudila tak tady je další článek, trochu kratší. Doufám, že se zase nevloží třikrát nebo o týden později, jako minule, tak.

Takže, pamatujete tu soutěž, kde jsem soutěžila s povídku skladiště? Tak tamtadadá
Byla jsem hrozně štastná když jsem to získala.

Omluva

8. prosince 2013 v 8:42 other
Hrozně se omlouvám za duplikované články. Je mi to líto, rozhodně jsem to tak nechtěla, vložila jsem článek a ten se nechtěl zobrazit, zkoušela jsem to víckrát a když se ani jednou nezobrazil tak jsem myslela že to prostě nefunguje. Ráno sem přijdu a najdu 6 článků, hned jsem je smazala. Když jse se podívala na počet článků za prosinec byli tam dva. Nevím co to s tím je a asi v nejblíší době moc článků přidávat nebudu.

O zvycích a adventu

7. prosince 2013 v 11:26
ako advent se vyznačuje jako čekání na Štědrý den. Začíná 4 neděle před vánocemi, za každou neděli se zapálí jedna svíce na vánočním adventním věnci, ale to je všeobecně známo.
Advent je magické období očekávání Ježíše. V dnešní době se v ní kupuje (nebo jiným způsobem získává) vánoční stromek, peče cukroví a sehnávají se dárky (jakýmkoli způsobem). Ikdyž to často bývá obvyklý pracovní/školní týden, je to zvláštní období.
Adventní neděle se označují jako železná, bronzová, stříbrná a konečně zlatá. Advent však končí až západem slunce 24.12 čili ne poslední zlatou nedělí. O Adventu nemáme moc zvyků, vánoce mají zvyků sice požehnaně, ale většina se provádí na štědrý den, většina se taky týkají lásky,nebo štěstí.Nejznámnější adventní zvyk, který se dělá před vánocemi:

Barborky
Sbírají se 4.12 na svatou Barboru, jedná se o větve višně nebo třešně a měli by do štedrého dne rozkvést. Pokud rozkvetou čeká rodinu jako vždy štěstí. Rozkvetlé barborky symbolizují příchod ježíše, ale zvyk je tak starý, že souvisí i s slunovratem.

30day writing Challange 1st day

4. prosince 2013 v 19:58 30 day of writing
Zapoměla jsem se zmínit, že challenge se budu snažit dodržet v 30 dnů (mimo vánoc a svátků to budu mít jin starosti než sepisovat povídky a vy jiné starosti, než je číst)
Takže téma je
Místo které miluju.
Tak to přiznám se je Londýn. Miluju to město a je mím snem se tam odstěhovat. Byla jsem tam dvakrát jednou asi v 10 a podruhé se školou loňský rok.

Londýn se stává poslední dobou slavný se svým LONDON STYLE který mám upřímně dost ráda :D. Je to místo plné památek ale i ochodů. Anglie mi přišla vždy jako výstřední země. Lidé jsou tam přijde mi vstřícnější než tady. Třeba jednou jsme hledali cestu a lidé se nás sami ptali jestli nepotřebujeme pomoc. Je to takový zvláštní, ikdyž neříkám ,že češi jsou ve směs "hajzlové"

Nejradší v Londýně mám London Eye. Pro ty kdo neví co to je, (všimla jsem si ,že tuto větu používám něják často) přípomíná to velké ruské kolo. V prostroných kabinkách můžete vyjét až na vrchol kola. Kde vidíte celý Londýn. Celá jízda trvá asi 20 minut. A rozhled je krásný má to takové zvláštní kouzlo, hlavně na jeho vrcholu, když vidité lidi o velikosti mravenců a všechny ty památky, je to zkrátka krásné.

Big Ben, Hight Park, House of Parlament,Tower Bridge, Tower, to všechno jsou krásná a zajímavá místa, která si určitě zaslouží navštívit + je to místo kde se narodila spoustu slavných lidí, kde je BBC a kde bylo natáčeno spousta seriálu/ filmů. To mi připomíná, že Tom Hiddleston přilítl do Londýna týden po tom co jsme odjeli na stejné místo, kde jsme mi byli. Dokážete si představit jak mě to naštvalo.

Londýn je sice zahalen v mlze a deštivém nebi, ale i tak je to kouzelné město které určitě stojí za návštěvů.

30day writing Challange

3. prosince 2013 v 18:48 Challenge
Tak rubriku otevírám velkou psací challengí (challenge- výzva). Jedná se o 30 dní ve kterém napíšu každý den něco na dané téma. Myslím si, že se mi to bude hodit, jelikož jsem dopsala povídku a něják se mi nechce rozepisovat už asi 100krát promyšlený příběh Secret of Shadows, snad se k tomu dostanu, ale teď mi k tomu schází taková ta chuť.

Tak tady je:
Den první: Místo, které miluješ
Den druhý: Postavit se strachu čelem
Den třetí: Žánr, který jsi nikdy nepsal/a
Den čtvrtý: Pouze dialogy, prosím
Den pátý: Inspirováno oblíbenou písničkou
Den šestý: Kafe z druhé osoby
Den sedmý: Normální den tvé oblíbené komiksové postavy
Dem osmý: Místo, které existuje pouze ve tvé mysli
Den devátý: El Diablo
Den desátý: Interview
Den jedenáctý: Kousek z historie
Den dvanáctý: Tvá posedlost
Den třináctý: Místo, kde jsi vyrostl/a
Den čtrnáctý: Stylem tvého oblíbeného spisovatele
Den patnáctý: Život jde dál
Den šestnáctý: Jak se mohla událost ze včerejšího dne vyvinout jinak
Den sedmnáctý: Oceán
Den osmnáctý: Chuť tvého oblíbeného jídla
Den devatenáctý: Den náhody
Den dvacátý: Místo, které chceš navštívit
Den dvacátý první: Noc
Den dvacátý druhý: Stát u propasti
Den dvacátý třetí: Rande na slepo z první osoby
Den dvacátý čtvrtý: Město
Den dvacátý pátý: Báseň
Den dvacátý šestý: Něco, čeho jsi byl/a dnes svědkem
Den dvacátý sedmý: Úryvek z knihy, kterou píšeš
Den dvacátý osmý: Vykrádání banky z druhé osoby
Den dvacátý devátý: Blue Powder
Den třicátý: Konec

No upřímně jsem zvědavá jak to zvládnu :D už teď se některých témat bojím a usadavě přemýšlím, co asi sesmolím. No tak těšte se.