Upozornění! Všechny kmentáře, které se netýkají článku budou smazány pokud nebudou pod článkem"Nástěnka


Červenec 2014

Urozenost krve prolog Bezmoc

25. července 2014 v 11:35 Urozenost krve
Takže zase se mi povedlo přihlásit se. Vždy když mi to takle blbne tak se naštvu a pčihlásím se na blogspot,ale pak se stejně vrátím zpátky na blog.cz protože mi přijde zkrátka nejpřehlednější a jsem na něj zvyklá,takže Welcome back :D. 1.8. odjíždím do Tater na povinnou rodinou dovolenou tak tu asi moc nebudu. No ale pojďme k podstatě mého článku a to předělání mého pokusu o "knihu" tak tady je prolog snad se bude líbit.

Než začnete číst podívejte se sem http://zivotsknihami.cz/projekt-putovni-denik-knihomolu/ je to projekt do kterého jsem se přihlásila. Myslím,že je to dobrý nápad a budu ráda když se zapojíte ale POZOR máte čas jenom do neděle :)

A v neposlední řadě vás tímto zvu na piste-povídky. Tady je můj profil http://www.piste-povidky.cz/profil/Mayachan Jo a taky jsem přemýšlela o ff na Harryho Pottera. Léto jsem využila k tomu abych si osvěžila příběh z Bradavic a něják mě to víc chytlo.

"Olivie Parker," ohlásila se holčička se zrzavým copem a malými brýlemi, které jí seděly křivě na nose až bylo divu ,že nespadly.
"Ach, jistě, tady jste, pravý sektor, třetí řada," oznámil jí jeden z Guardians,nejvyšší hodnosti armády a napřáhl pravici.
Zahnula po směru jeho ruky a dávala si dobrý pozor, aby nezavadila ani o kousek jeho uniformy ze strachu,že mu shodí nějakou z jeho lesklých medailí.
Olivie byla deseti letá holčička, ani ne moc velká, ani ne moc malá, tak akorát na to, aby se protáhla kolem všech diváků a nenechala se zašlápnout. Sedla si na své místo k sdružení "Mladých dívek". Všechny už tam byli naskládané vedle sebe v šedých stejnokrojích. Olivie sice neoplývala nějakou velkou krásou, ale její rudé vlasy na ni často upozorňovaly, v této době a v tomto místě, to nebylo nic dobrého, ba naopak.
Obřad zahájili jako vždy hlavní představitele Rady a Guardians. Jejich monotónní hlasy a těkavé pohledy, které jako by kontrolovaly, jestli poslouchají, jim jen přidávaly na stáří. Vzájemně se doplňovali a proslovy obohacovali úsměvy v jejich očích však žádná radost nebyla. Sečteno a potrženo to byl jeden z mnoha projevů, které měli jen ukázat, že oni mají v rukou všechny trumfy, naproti tomu Olivie a všichni jí podobní nejsou nic víc než obyčejní sluhové.
"Sešli jsme se zde, abychom společně oslavili výročí od Velké války a připomněli si, hrdinské činy mágů a čarodějů kteří za vaše životy nasadili svá ...." časem se jeho slova měnila jen v nesmyslné slabiky.
Olivie jakožto 10-ti letá zdravá dívka musela povinně navštěvovat naučný institut, kde se učila šit, vařit a uklízet ani jeden z těchto oborů jí však nebavil. Den za dnem poslouchala, jak je důležité udělat si na nitce uzlík, nebo jak je nezbytné naučit se čistit záchody a leštit boty. Při vyhlídce na budoucnost, kdy by měla nějakému čaroději leštit boty se jí zvedal žaludek.

3 mý oblíbení režiséři a scénaristi

22. července 2014 v 21:24 Klub filmového diváka
V poslední době jsem se začala více zajímat o režii a scénaristiku filmů, většina lidí zná herce ale nezdá režiséry a tak bych v mém článku chtěla představit 3 svých oblíbených tvůrců. Ani zdaleka jsem nevyjmenovala všechny ale můj článek by byl až moc dlouhý tak se můžete těšit na pokračování.

J.J.AmbransTento pán je znám hlavně díky nově běžícím filmům Star trek. Hvězdná tématika ho vždy přitahovala v roce 2006 hrál v Star Wars: The Legacy Revealed a na rok 2015 chystá novou epizodu Star wars episode VII. Abych řekla pravdu nový Star wars film očekávám s nepříliš velkým nadšením,jelikož nemám ráda takovéhle natahování úspěšných seriálů/filmů.

Abrams také vymýšlel scénář dvou mým oblíbeným seriálům Fringe-Hranice nemožného, což jak již název napovídá je zábavný ale i poutavý sci-fi seriál. Druhým seriálem je Avatar:Legena o Aangovi. Možná jste viděli film Poslední vládce větru,který vychází z tohoto seriálu,ale musím říct,že je to jen slabý odvar toho co je v seriálu. Seriál je kreslený a vzdáleně se podobá japonským anime.

Filmy od tohoto pána mají zajímavé zápletky,ale hlavně jim nechybí humor který je v dnešní době hlavní přísadou.


Recenze knihy JE TO VŠECHNO PAKÁRNA

15. července 2014 v 15:02 Můj literární deníček
Tak byla jsem na táboře a navíc se musím potýkat s rozbitým notebookem který je už pro mě nepochopytelně dlouho dobu v opravně takže se omlouvám za poměrně nízkou aktivitou rovnou nule.

Chtěla bych vás seznámit s méně známou knížkou od českých spisovatelů Jakuba Horáka a Davida Šimáka. Knížka neodpovídala zrovna mému stylu četby protože já mám raději fantasy či sci-fi nicméně tato kniha mě upotala.

Nejedná se o žádnou četbu která vám zůstane v hlavě celý život a její nápadité myšlenky vám zcela změní pohled na svět. Hlavními hrdiny této knížky jsou kamarádi Mekota,Drsan,Intoš a Synáček. Mekota pochází z sociálně slabších vrstev nicméně je přátelský a hlavním vypravěčem. Drsan jak již napovídá jeho jméno je hoch "Který není měkký". Intoš je někdo kdo problémy rozebírá z věděckého hlediska a Synáček je synem bohatého podnikatele.