Upozornění! Všechny kmentáře, které se netýkají článku budou smazány pokud nebudou pod článkem"Nástěnka


Říjen 2014

Fakjů pane učiteli

29. října 2014 v 19:25 Klub filmového diváka
Tak mám tu další recenzi na (světe div se) německý film Fakjů pane učitel (v originale Fack ju Gohte) So here we go.Jako vždycky film obsahuje spoilery :D

K filmu jsem se dostala prostřednictvím kamarádky která mi ho doporučila. Neměla jsem jednou v pátek večer co dělat tak jsem si ho stáhla a upřímně jsem se pobavila.

Protože je to německý film většinu herců neznám. Hlavní hrdinky si zahráli lyas M'Barek, Karoline Herfurth, Katja Rieman,
Scénaristou i režisérem je Bora Dagtekin

Hlavním hrdinou celého filmu je Zakkie Muller,kriminálník který se právě vrátil z vězení a zjistí,že jeho peníze jsou zakopané na pozemku školy. Zakkie přijímá místo zastupujího učitele aby se mohl k penězům dostat. Aby místo dostal musí ukrást vysvědčení své kolegini Lizy.

Dýchej 1.kapitola

28. října 2014 v 20:30 Dýchej
Tak jsem tu zpět s dalším příběhem :D Tento se bude jmenovat Dýchej, no spíš takovej pracovní název :D Snad se bude líbit a nezapomeňte na soutěž :D

1.kapitola

Haylee se probudila na tvrdé podložce. Sedla si tak aby si mohla prohlídnout okolí. Připadala si jako na smetišti. Všude kolem ní byly poházené různé kusy kamenů, zbytky trámů a další materiály, které neuměla určit. Všechno působilo zničeně a omšele ale zároveň to všechno vypadalo tak uměle. Jako kulisy nějakého filmu.
Postavila se na nohy a promnula si oči. Vidina nezmizela. Štípla se do ucha. Bolest se dostavila jako nežádoucí host. Všechno působilo tak opravdově a zároveň tak uměle.

12th day of wrtiting challenge

19. října 2014 v 19:13 30 day of writing
Tak nejdřív chci připomenout soutěž http://maya-chan-world.blog.cz/1410/literarni-soutez budu ráda za účast :)
A teď už k tématu dnešní téma je "Tvoje posedlost" zařekla jsem se,že writing challenge dokončím o konce roku :D Tak jsem na sebe zvědavá no tak Tvoje posedlost.

Posedlost vnímám jako nezdravou lásku, zkrátka něco bez čeho si nedokážete představit život. Teď mi můžete namítnout ,že bez jídla, pití apod. bychom také nemohli žít. No je rozdíl mezi přežívání a opravdovým žitím.

No jaká je teda moje posedlost? Já bych možná řekla jaké jsou moje posedlosti. Navzdory mému umanutí zhubnout jsem schopná zlikvidovat celou tabulku čokolády pod minutu. Jednou jsem si koupila čokoládu, vzala jsem si první kousek a nejdnou koukám čokoláda byla pryč a ani nevím jak :D

Další mojí posedlostí je smaozřejmě čtení. Čtu už od mala a prakticky všechno, baví mě vcitovat se do cizích postav a prožívat neskutečné dobrodružství. Vždycky když se cítim mizerně šáhnu po knize a rázem se přesunu do světa kde jsou moje problémy naprosto irelevantní.

Poslední posledlost kterou dneska zmínim je už asi očekáváná, je to psaní. Ano,píšu už od mala a ano, nemyslím si ,že jsem bůh ví jak dobrá,ale jednou bych se tomu chtěla věnovat. Když píšu cítím se unikatní a nekonečně. Psaní je zkrátka něco co mě dokáže odreagovat.

Tak to je pro dnešek už asi všechno :D.

Minulost nechme být

19. října 2014 v 17:37 Na co všechno (ne) myslím aneb jak to vidím já
Minulsot nechme minulostí, minulost nemůžeme změnit, žijme přítomností! Určitě jste aspoň jednou tuhle frázi slyšeli ať v televizi, od svých rodičů nebo v popové písni. Minulost bychom měli nechat být a nesnažit se jí změnit, pravda?

Minulost opravdu nezměníme, já upřímně nevnímám minolst jako něco nezměnitelného jenom jako prolog první kapitoly, kterou právě žijeme. Ale ikdyž se to stalo, pořád má cenu na to vzpomínat ,že? Když minulost se neskládá jen z šnůry plné neuspěchů. Já upřímně ráda vzpomínám např. na tábor, na rodiné dovolené, na lidi které už nevídám. Někdy jsou vzpomínky to jediné co nám zůstane.

Recenze filmu Stuck in love

19. října 2014 v 9:45 Klub filmového diváka
Nejdřív se chci omluvit jestli se vám špatně ukazuje vzhled blogu, mě se někdy zobrazuje normálně a někdy jenom jako bílý podklad, není to moje chyba a snad se to za chvilku vyřeší :D

A teď už k článku, včera jsem konečně zkoukla film Stuck in love na který se už nějákou dobu chystám. Hlavní role v něm hrají dva moji oblíbení herci Lilly Colins a Logan Lerman dalé ve filmu hrají Greg Kinnear,Jinnifer Conneily,Linea Libreto a Natt Wolff ad. :D

!Recenze obsahuje několik spoilerů ale ne celý příběh!

Tak a teď k příběhu. Celý příběh se točí kolem spisovatelské rodiny. Otec,kterého opustila manželka ale stále na ní čeká, středoškolský syn který je beznadějně zamilovaný do spolužačky a vysokoškolácká dcera který nevěří na lásku a žije trochu promiskuitním životem.

Dceru Sam si v příběhu zahrála Lily Colins. Celá postava je hodně cynická a nepřipouští si k sobě moc lidí. Je hodně chytrá a má jasný postoj ke všemu a na začátku příběhu jí vyjde kniha "Pod růžovou". Jednou se o ní začně zajímat její spolužák z hodin psaní Lou kterého si zahrál Logan Lerman (Ano znovu se Logan musí zamilovat do dívky jménem Sam :D). Sam se k němu chová naprosto chladně, protože podle jejích slov je "romantik". Nakonec, jak už tomu tak v romanitckých příbězích bývá, si spolu žačnou.

10 and 11th day of writing challenge

15. října 2014 v 13:52 30 day of writing
Tak témata jsou Interwiu a Kousek z historie tak jsem se rozhodla to spojit a uveřejnit svojí školní práci na téma rok 1989 :D

Pan Kanta
Kde jste v roce 1989 byl a co jste dělal a kolik vám bylo let?
Bylo mi 19 let a byl jsem na Vysoké škole v Plzni. Byl jsem ve stávkovém výboru.
Jak to v Lubenci probíhalo?

Recenze Selekce

12. října 2014 v 8:36 Můj literární deníček
Tak včera jsem dočetla knihu Selekci od autrky Kiery Cassové.

Příběh: Celý děj vypráví šestnácitletá America Singerová. Jedná se o další distopický román který se odehrává v budoucí Americe zemi jménem Illea. Podobně jako v Hunger games i tady se lidé řadí do různých kast. Nejnižší je 8 a nejvyšší samozřejmě 1. Hlavní hrdinka Amerika patří do kasty 5 a zamiluje se do Aspena z kasty 6.

Selekce, je název soutěže ve které si má princ Maxon vybrat svou budoucí manželku. Kadžá dívka z Illei si přeje stát se princeznou a také "první". America však ne, jediné co America chce je vzít si Aspena a mít s ním kupu dětí. Nejdřív se do soutěže vůbec nechce přihlásit,ale potom jí Aspen i její matky přesvědčí.

Už asi tušite ,že America se do soutěže dostane a jak to bude dál? No to si knihu budete muset přečíst :D

Dalek

11. října 2014 v 9:08 Kresby
Tak mám tu další kresbu tentokrát Daleka :D Časem možná přidám i můj pokus o 11-tku :D
Jinak se podívejte na stránku https://www.facebook.com/pages/Never-Ending-Stories-We-Love-Books-CZSK kde jsem adminkou :)
Nebo se zapojte do soutěže: http://maya-chan-world.blog.cz/1410/literarni-soutez

Po stopách Julese Vernera 3 část.

4. října 2014 v 21:40 Po stopách Julese Verna
Mám tu další část :) Jinak se prosím koukněte na soutěž :D

"Je to Londýn a přeci tomu mému Londýnu tak vzdálený, řekněte mi Doktore, v jakém roce se vyrobí takovéto stroje času? V jakém roce je to možné?" Zeptal se dychtivě. Doktor už začínal mít pocit, že jinak se už ptát neumí.
"Stroje časů jsou výhradní technologii Pánů časů, myslím, že to lidé nikdy nenapodobí." Začal honem vysvětlovat Doktor se špetkou hrdosti na svůj lid.
"Takže vy nejste člověk?"Zeptal se Gabriel, ale spíš než jako otázka to znělo jako opakování holého a jasného faktu.
"Ne to skutečně nejsem." Odpověděl Doktor.
"Myslel jsem si to."Gabriel nebyl jako všichni ostatní, všechno překvapující na Doktorovi mu přišlo jako samozřejmost.
"Takže," přešel tuto poznámku Doktor."Jak se vám líbí Londýn? Co kdybychom šli na procházku?" Navrhl Doktor. Gabriel jen dychtivě přikývl. I když se jednalo o dospělého muže v elegantním obleku, působil spíš jako nedočkavé dítě. Co chvíli na něco ukazoval a ptal se: "Co to je?"
"To je multifunkční prostředek budoucnosti, umí létat ve vzduchu, jezdit po silnici a s změnit se v loď a plavit se po vlnách," vysvětloval Doktor trpělivě jako vysvětluje otec synovi a ukázal na řeku Temži, na které toto plavidlo bojovalo s nepřízní počasí.

Lucy

4. října 2014 v 11:58 Klub filmového diváka
Tak jsem tam projížděla rubriky a našla jsem tuhle kterou jsem tak trochu "nechávala stranou" takže jsem se rozhola vložit sem jednu recenzi na film Lucy.V kině jsem na tomto filmu byla když jsme byli na Slovensku :).

Hlavní hrdinkou je Lucy (jak už plyne z jména :D) kterou hraje Scarlett Johansson kterou můžete znát jako "black widow" z Avengers a světoznámí Morgan Freeman.

Příběh se točí kolem této dívky, která je jen obyčejnou studentkou v Honkongu které se stane něco neuvěřitelného. Její přítel jí přinutí předat kufřík s čím si jeho klientovi. Kdžy tak udělá zjistí,že v kufříku je nová droga. Než se stačí rozkoukat zjistí,že má v břichu zašité balíčky s toutou drogou a má ji roznést do všech koutů světe.

Rozhovory coming back!:D

3. října 2014 v 21:56 Rozhovory
Asi před rokem (možná i dýl) jsem dělala rozhovory mezi affs. Ráda bych se k rozhovorům vrátila protože mě dost bavily, vzpoměnal jsem si na ně s dlaším tématem na writing challenge Interwie. Takže Pokud máte zájem o rozhovor s mojí osobou piště mi na email Maya-1234@seznam.cz

Nechci je však dělat tak jak byli před tím jen situované na blog. Chci sem přidávat i rozhovory o něčem úplně rozdílném třeba hudbě,filmech apod. Takže ani s tím se nebojte obracet.

Také jsem ochotná dělat opačné rozhovory čili odpovídat na otázky :)) to je asi všechno tka doufám že to zase neskončí u ledu :).

Taky bych se víc chtěla věnovat focení a dávat sem více fotek :) takže mi držte palce at to všechno zvládnu :D

9th day of reading challenge

3. října 2014 v 20:36 30 day of writing
Tak zase jsem se rozhodla pokračovat v challenge. Dnešní téma je El Diablo no hodně dlouho jsem to odkládala ale nakonec jsem něco vymyslela. Tohle bude trochu hm dramatičtější?:D Tak snad se bude líbit.

Hodiny,dny,měsíce. Všechno to časem začne splývat do něčeho beznadějného. Až se mi chce brečet nad tou ubohostí. Nad ubohostí lidského života. Brečel bych a smál se v jedné chvíli. Krev zvolna stékala po noži a kapky krve stékaly do jedné velké louže plné krve. Olíznu nůž. Krev je sladká,jako vždy.

Místo činu, za dvanáct, možna dvacet minut tu jsou policajti. Jen pár minut na ukrytí své indentity. Ale už neměl chut něco skrývat. Dřív zabíjel protože musel, potom zabíjel protože chtěl a nakonec zabíjel a neměl žádný důvod. Znechuceně se zahleděl do zrcadla. Potřeboval cítit ,že je naživu.

Hrot nože pomalu zajíždel pod jeho pokožku. Pronikavá bolest byla příjemná. Dokud cítí bolest,dokud krvácí je naživu. Nakonec klesl k zemi a prstem napsal na zem svojí krví jméno pod kterým ho znala veřejnosti,jméno které k němu přirostlo El Diablo.

Tak to je všechno je to kratší ale to jsou všechny tyhle challenge tkaže tak:D

Literární soutěž

2. října 2014 v 20:19 other
Nesnáším když musím nějáký články psát víckrát -_- no ale k článku :D

Rozhodla jsem se okopírovat několik dobrých článků a udělat soutěž o tiř knihy. Řeknu vám dlouho jsem se odhodlávala se těch knih vzdát no ale k věci.

V soutěži půjde o nejlepší fanfiction na Mortal Instrument,Harryho Pottera,Pána prstnů nebo Píseň ledu a ohně
Proč právě tyhle čtyři knihy/serie? Protože jsou moje nejoblíbenejší :3

Povídky potom zhodnotím a pokusím se nějak určit místa. Prvaděpodobně si k tomu někoho přizvu. Jaká budou kritéria?
Hlavně budu hodnotit nápad,originalitu a dodržování chrakteru postav.
Maximálně 6 stran prosím :D

Hlasovat však budete moci i vy. Uvěřejním čtenářskou anketu kde i vy vyberete vítěze a ten dostane překvapení :) A teď už k knihám vítěz si bude moc vybrat. Třetí místo se bude muset smířit s tím co zbyde snad se chápem :D.

Clary

1. října 2014 v 18:17 Kresby
Tak mám tu další z mé serie kreseb tentokrát jsem kreslila Clary Morgenstern. Jinak jsem začala přemýšlet že bych udělala menší soutěž o knihu jakou dělá spousta jiných blogů,ještě si to nechám projít hlavou a zkusím splašit ceny,ale byli byste pro?