Upozornění! Všechny kmentáře, které se netýkají článku budou smazány pokud nebudou pod článkem"Nástěnka


Listopad 2014

Labyrint: Útěk

25. listopadu 2014 v 18:55 Můj literární deníček
Měla jsem tu jsem takle jedou čas a nenapadlo mě nic inteligentějšího než napsat recenzi. Tuhle knížku jsem dočetla cca před týdnem a půl, tak začneme :D

Autor:Jasmes Dasner

!No spoiler zone!

Takže znova začneme hodnocením.

Tahle knížka se mi hodně líbila. Osobně si myslím,že distopických románů pro yung adult, je až až, ale nikdy jich není dost. V poslední době se tenhle žánr stal mím oblíbeným. V podstatě nemám co knížce vytknout. Miluju placerštinu. Knížka je čitvá,napínavá a i originální.


Ještě jednou ....Ne děkuju!

23. listopadu 2014 v 17:29 Na co všechno (ne) myslím aneb jak to vidím já
Jednou v neděli podvečer jsem tak neměla co dělat tak si říkám,mohla bych napsat na blog no a samozřejmě jsem nevěděla na jaké téma tak jsem se rozhodla použít tt. So here we go.
První mě napadla naše divadelní amaterská společnost "Ještě jednou" ale ta by vás asi nezajímala tak jsem se rozhodla pojmout to více ze široka. Chtěla bych využít citát od Susan Ertz
"Milióny lidí touží po nesmrtelnosti, a přitom nevědí co mají dělat, když v neděli odpoledne prší."

Zůstaň se mnou RECENZE

20. listopadu 2014 v 21:02 Můj literární deníček
Tak mám tu další recenzi, kterou mimochodem píšu už na svém krásném dárku k narozeninám děkuji maminko a tatínku :D

Ale už k knížce, Zůstaň se mnou (Naprosto debilně přeloženo z anglického originiálu If i stay- jestli zůstanu) kniha od gayle fromanové je celkem profláklá knížka. I já jsem se k ní v době temna (když jsem neměla notebook :D) dostala. No a co jiného očekávát,než souhrn mých pocitů? So here we go.

Rozhodla jsem se udělat recenze trochu jinak takže začneme s
!!NO SPOILER!!

Takže knížka byla hodně zajímavá. Líbilo se mi,že byla plná upřímným pocitů které se nesnažili být klišhé typu "Žijeme jen jednou." nebo "Život je důlěžitý" čeho jsem se ze začátku celkem obávala. Hlavní hrdinka Mia mi byla hodně sympatická. Taky se mi líbil styl kterým byla kniha napsaná, tak mohla Mia během jedné noci vyprávět celý svůj život.

Nicméně knížku nepovažuji za zas takový zázrak. Ano je celkem dobře napsaná a ano je to zajímavý nápad. Postavy jsou věrohodné a pocity opravdu upřímné. Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne. Možná to zní jako pochvala ale jsem takový typ člověka který knihy čte delší dobu a o jednotlivých částí přemýšlí.


Změna informací

19. listopadu 2014 v 17:46 other
Takže,
jistě jste zaregistrovali soutěž kterou vám neunávně připomínám. Pokud ne tak tady je odkaz http://maya-chan-world.blog.cz/1410/literarni-soutez

Termín soutěže byl do 19.11. tudíš dneška. Situace se má ale tak,že jsem měla drobnější osobní i zdravotní problémy kvůli kterým jsem neměla k blogu přístup a nemohla soutěžící popohnat. Výsledek je takový,že mám jenom dvě práce.

Tak jsem se rozhodla nastavit náhradní termín na 12.12. Omlouvám se dvou soutěžícím které termín dodržely a určitě to něják ocením.

Děkuju za pochopení.

Dýchej,kapitola 3

9. listopadu 2014 v 19:59 Dýchej
Tak mám tu další pokračování:) Snad se bude líbit tahle část už je trošku obsáhlejší :D

Když konečně našla podium připadala si hloupě,že se kvůli němu málem zhroutila. Nebylo o co stát-opravdu. Několik poházených konzerv, poházené odpadky a bůh ví co ještě. Na tom všem stálo malé podium s připraveným mikrofone a velkou obrazovkou. Nikdo tam však nebyl.
Haylee se rozhlédla kolem sebe. Nebyla sama, naopak. Bylo tam tak 6 lidí a všichni jí se na ní dívali. Přišla poslední.
"Haylee," pozdravil jí hned Lucas nadšeně a zamával na ní. Vedle něho stála drobná dívenka. Vypadala,že ani neví kde je. Měla blonďaté řídké vlasy sčesané do precizního drdolu. Uši jí přiléhaly k hlavě a obepínali ostré rysy. Ruce i nohy byli vysportované a vypracované. Nevěděla čím, ale tahle sotva 155 centimetrová dívka jí naháněla strach.

Zapínám televizi

9. listopadu 2014 v 15:51 Básně/ poezie
Po dlouhé době jsem zase napsala něco jako poezii. Snad se bude líbit :) Je hodně krátká

Zapínám televizi.
Na obrazovce se objeví malá holka s kaštanovými vlasy. Je mírně nahrbená a na pleti má několik pupínků. Oči jsou zelenavě hnědé. Působí zvláštně.
Vypadá tak povědomě jako kdybych jí někde viděla jenom nevím kde.
Sleduji jak žije.
Všechno to co prožívá,prožívám s ní a přesto se cítím jako divák.
Divák té nekončící telenovely které říkáme život.

Občas nechci už vidět další díl,ale vždycky se podívám,protože je to pořád lepší než nedělat nic.

13th day of wrtiting challenge

9. listopadu 2014 v 11:43 30 day of writing
Bože já tu writing challenge asi nikdy nedopíšu :D Pamatujete jak jsem někdě psala,že mám přecevzení dopsat to do konce roku?:D No to jsem na sebe hooodně zvědavá :D Takže dnešní téma je Místo kde si vyrůstala.

Děkovačka

6. listopadu 2014 v 19:48 Něco o mně aneb můj deník
Dámy a pánove drazí opovážlici.
Chci vám všem moc moc poděkovat za hlasy, které jste mi věnovali a díky nim jsem získala:

Takže všem mocinky moc děkuju :D Ne vážně jsem za to moc ráda.

Taky jsem absolvovala svoje prvná autorské čteí (z donucení) :D. Několikrát jsem se přeřekla,ale lidi stejně tleskali nejspíš abych už vypadla :D taky jsem tam musela působit jako arogantní krává protože jsem tam furt bžeptala (co je to za sloveso :D)o tý výhře ale to nevadí.

Takž ještě jednou moc děkuju :)

2 kapitola Dýchej

2. listopadu 2014 v 11:05 Dýchej
Tak mám tu druhou kapitolu :) I tahle část je poněkud kratší ale mě se to hodilo ukončit :D Tak snad se bude líbít. Taky chci všem soutěžícím připomenout,že už je 2.11 a mám jen dva soutěžní příspěvky :)

"Dámy a pánové,vážení hráči a hráčky,všichni přítomní vítejte. Nejspíš máte hodně otázek. Na všechny odpovíme ale až se všichni shromáždíte na jednom místě. Na obrazovce právě vidíte místo na kterém na vás čekám," dořekl a na obrazovce se skutečně objevil obraz.

Papírová města RECENZE

1. listopadu 2014 v 19:23 Můj literární deníček
Tak před chvílí jsem přečetla Papírová města od spisovatele Johna Greena, který je znám především svým románem Hvězdy nám nepřály a Hledání Aliašky. Obě knihy obsahují dojemné umrtí, co se dá tedy čekat v jeho další knize Papírová města?

Článek obsahuje spoilery :D

Tak k knize. Hlavní hrdina Quentine Jacobsene je kluk, který společně se svými dvěma přáteli Benem a Radarem proplouvá střední školou s dobrým prospěchem. Nepatří mezi oblibené studenty,ale zamiluje se do královny školy Margo Rothové-Spielgmanové,která je jeho sousedka.