Upozornění! Všechny kmentáře, které se netýkají článku budou smazány pokud nebudou pod článkem"Nástěnka


Prosinec 2014

o Soutěži

14. prosince 2014 v 16:48 other
Dneska to vezmu zkrátka nemám moc času :D to víte Vánoce.

Chci se jen zmínit o soutěži, nakonec jsem dostala tři práce,takže hodnocení nebude zas až tak těžké. Vyhodnocení sem dám pravděpodobně v pátek ale ceny pošlu až po novém roce. Stejně by to během svátků nedošlo :)

Děkujuvšem soutěžícím

Co pod stromeček? Maminka

7. prosince 2014 v 17:12 Na co všechno (ne) myslím aneb jak to vidím já
Co? Přece dárky :p :D.

A jaké?:D To se vám pokusím v tomto "článku" sdělit. Vím,že podobných článků je mraky, takže si vážím,toho,že to čtete. SO HERE WE GO :D

Pro mojí rodinu bylo vždycky hrozně jednoduché kupovat dárky. Jsme "knihomolská" rodina a každý z naší rodiny,píše, nebo napsal, knihu. Takže volba je jasná = Kniha.

Mamince jsem koupila knížku Alchymista od Coelha


a knihu Návrat z temnoty od Liz Coley ve slevách na bux.cz
Návrat z temnoty
Návrat z temnoty
První knížka je tak trošku filosofická. Je to mamky nejoblíbenější,ale pořád jí nevlastní,takže se těším až jí rozbalí :D. Kniha Návrat z temnoty mě dost upoutala a asi si jí od maminky potom půjčím.

Mik,Mik,Mikuláš

5. prosince 2014 v 15:17 Na co všechno (ne) myslím aneb jak to vidím já
Mám tu další vánoční článek. Do vánoc jich asi bude víc :D Nevím proč,ale letos mě vánoční nálada hrozně pohltila So here we go.

Asi všichni ví čím je dnešní den mimořadný. Ano je to tou očekávánou a možná i nevítanou návštevou Mikluáše,adněla a čerta.

Dneska jsem mojí sestřenici vysvětlovala,že Santa klaus a Mikuláš není ta samá osoba :D asi jsem jí zklamala :( :D

Takže kdo to Mikuláš vlastně byl?
Ano hodlám do vás cpát informace :D
Mikuláš byl světec v Myře Lykii. Prohlášen za svatého byl hlavně za svou štědrost a obránce před pohanstvím.
Oblíben je kromě ČR hlavně v Německu a Nizozemí a USA
Když vám ho tak popíšu zní to jako Santa ,že?:D

Někde jsem četla,že postava Santy Clouse skutečně vychází z postavy Milukáše,ale to jí neříkejte. Zamotali byste jí hlavu :D

No nicméně tahle sestřenice musela na Mikuláše zůstat doma s zápalem plic Je jí šest ale a chodí do první třídy a dneska poprvé měla vidět Mikuláše.

Proč? Její maminka každoročně tvrdí,že mikulášskou nadílku nechal mikuláš za oknem, protože jí nechce způsobit trauma čerty, které prožila ona.

Já nevím jak vy,ale ke mě chodili čerty ikdyž jsem se schovávala pod židli. Vím,že je to věc rodičů,ale pro mě byl Mikuláš takový "důkaz" odvahy. Víte jak cool jsem si připadala,když jsem říkala básničku?:D Taky to nechápu,ale myslím si,že to tak něják patří k takovému typickému dětskému dospívání.

Jakožto deváták jsme chodili po škole převlečení za čerty,anděli a mikuláše (já konkrétně ne,protože nezbyl převlek).
Já sem tu fotku musela dát :DD Nicméně to byl moc v pohodě den :D Hlavně protože jsme se neučili! Když jsem ale přišla domů byla jsem celá černá od uhlí -_-

Byli jste se někdo podívat na rakouské čerty v Žatci?:D Já tam chtěla jet ale potom jsem nemohla (chřipka :() takže pokud někdo ano tak napište prosím :D

To bude asi dneska pro dnešní krátký článek vše. Takže mějte se krásně :)

14th day of writing challenge

3. prosince 2014 v 9:29 30 day of writing
Tak zase k writing challenge. Musím to do konce roku dokončit!!
Dnesšní téma je Stylem tvého oblíbeného spisovatele, no tak to jsem zvědavá.

Takže kdo je můj oblíbený spisovatel?
Od dětství miluju Tolkiena, potom je tu nezapomenutelná Rowlingová,George R.R. Martin,John Green,... prostě mocinky moc jich je :D Upřímně ale nevím jak něco napsat jejich stylem psaní, protože je pro mě až moc těžký ho napodobit. Proto jsem si vybrala autora knihy Zlodějka knih a Posel Markuse Zusaka pro jeho zvláštn styl psaní. Pomocí tohoto stylu se vám pokusím vylíčit vymyšlené místo, so here we go.

To místo zářilo jako září hvězda na obloze. Mezi miliony ostatními hvězdy na sebe dokázala právě ta hvězda upozornit. A zrovna tak to bylo s tímto místem. Zářilo na sto honů.

Při bližším pohledu zjistila,že to samotné místo vlastně není ničím zvláštní. Staré stromy zohýbané pod tíhou světa, měkký mech připomínající peřinku. Zkrátka a dopře normální kus lesa vytažen z kontekstu. Nebylo to těmi stromy, nebo mechem, bylo to něčím jiným. Něčím bylo právě tohle místo nejzářivějšší hvězdou na obloze.

Oh merry christmas

1. prosince 2014 v 18:50 Na co všechno (ne) myslím aneb jak to vidím já
Protože je dnes prvního prosince a protože se na vánoce až nepřirozeně (k mému věku) těším, rozhodla jsem se sepsáním tohoto článku zkrátit očekávání. Tak jdeme do toho,ne?:D

Bydlím v podstatě takové typické vesnici,ani malá,ani velká. Většina obyvatel je spíš konzervativnější a proto mě každým rokem víc a víc udivuje záplava amerických blikijácích světílek, šplhajících santů na balkon nebo sobů s svítícím nosem. Nechci tu něják hejtovat amerického Santu, článků na podobné téma je už i bez mého dost :D

Já chci mluvit o výzdobě! (Věřte mi, v mé hlavě to neznělo tak povrchně :D) Mě se dotiš chce ze všech těch nechutných světlých, po kterých člověka za chvíli bolí hlava,zvracet. Přijde mi to strašně kýčovité a nepěkné ale asi je to každého věc nebudu se jím do toho s*át :D. Jaký je váš názor?

Další věc o které se dneska zmínim je televizní program na vánoce. Sice jsem letošní ještě nevěděla ale už tuším,že na jedničce pojede v 19 nová pohádka a po ní Pelíšky. Na nově pojede v 20.20 Popelka a nejspíš se v jejich programu objeví Shrekoleda nebo Madadaskar přeje vánoce (or whatever). Před Vánocemi učitě pojede Anděl páně a taky se někdy objeví legendární S tebou mě baví svět. Mohla bych pokračovat.

Přijde mi,že jenom přehodí vysílací čas a program na vánoce jako vyšitý! Pravda je,že bez té Popelky snad už ani nejdou vánoce :D. Určitě to není jednostranné,ale myslím,že by mohli hrát víc vánočních speciálů. Každý druhý seriál má vánoční speciály,tak proč je nepřehrát?

Na závěr tohohle krátkého "článku" jsem přidám úžasnej obrázek z tumbrlu :D